Marek „Stingu” Popów

Gitarzysta, kompozytor, sideman, samouk. Założyciel zespołu ,,Guru” z którym nagrał i współkomponował materiał na dwie płyty. Wyróżniony w ankiecie czasopisma ,,Gitara i Bas” jako obiecujący gitarzysta młodego pokolenia.

Brał udział i stale uczestniczy w licznych sesjach nagraniowych.

Zaproszony do wspólnego koncertu ze światowej sławy gitarzystą, gwiazdą festiwalu WOODSTOCK’70 Alvinem Lee. Uhonorowany statuetką za udział w nagraniu gitarowej Płyty Roku 1999-„12 Sprawiedliwych’’ Mietka Jureckiego (Gitarowy Top’99).Uczestnictwo w warsztatach gitarowych prowadzonych przez amerykańską gwiazdę country Steve’a Warinera, laureata prestiżowej nagrody Grammy. Poza współpracą z różnymi wykonawcami (Crash z Grażyną Łobaszewską, Alex Band, Grzegorz Markowski-Perfect, Recydywa Blues Band, Wojtek Seweryn, Homeless Coyotes z A.Mrożkiem, Roman”Pazur”Wojciechowski, Fiolka Najdenowicz, Leszek Biolik, Marcin Rozynek, Martyna Jakubowicz, Michał Wiśniewski) przygotowuje materiał na autorską płytę.

W październiku 2005, we wrześniu 2006 i ponownie w październiku 2007 odbyła się trasa koncertowa (ponad 30 koncertów) z zespołem znakomitego bluesmana z Chicago Carlosem Johnsonem w składzie:  Carlos Johnson-guit.,voc., Wojtek Karolak-Hammond, Andrzej Ryszka-dr., Włodek Krakus-b.g., Marek Popów-guit. Z trasy tej wydano  DVD  „Live In Poland”,które zostało uhonorowane najwazniejsza polską nagrodą muzyczną-Fryderykiem. W listopadzie 2008r. Marek  został zaproszony do współpracy z Martyną Jakubowicz, by pomóc Jej w realizacji nowego projektu. Efektem tego spotkania jest płyta ,,30-te Urodziny”.Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol i i tworzy własne projekty takie jak np.Riffy i Solówki wszech czasów z zaproszonymi gośćmi. 

Nagrania:

1). FREAK WEBER AND FRIENDS– ,,Live” Friedrich Weber Musicverlag Vienna 1992
2). GURU – „Guru”       KGLM-records 1994
3). JOANNA DARK-,, Nie bój się latania” Mercury 1995
4). JUTRO – „ DNA” 1998
5). LO 27-,,Przyjaciele”  BMG Poland 1999
6). MIETEK JURECKI -,,12 Sprawiedliwych”  New Abra 1999
7). MONIKA SEWIOŁO I NIETYKALNI -,,Wiatr” KOCH Poland 2001
8). KLATU– ,,Cisza”  Sony Music Poland 2003
9).MARCIN ROZYNEK– ,,Następny będziesz Ty” Sony Music Poland 2004
10).”OFFSIDE”-„Moja obsesja” Pomaton 2004
11). MONIKA BRODKA-,,Reedycja”  SONY-BMG 2005
12).MARTYNA JAKUBOWICZ-,,30-TE URODZINY” AGORA 2008
13).Paśko i zespół Co To-„Błędne koło”-2015
14).”Trzej Muszkieterowie” –Teatr Muzyczny „Capitol’’-2015
15).”Liżę Twoje serce”-Teatr Muzyczny „Capitol’’-2016
16). Projekt Volodia-2016

Program zajęć obejmuje:

  • nauka gry na gitarze od podstaw, ułożenie ręki, ćwiczenia na manualne rozwinięcie umiejętności gry, budowa akordów w zakresie podstawowym, umiejętność grania kostką i palcami, kurs dotyczy gitary elektrycznej, akustycznej i klasycznej.
  • poziom średnio zaawansowany obejmuje poznanie skal i zastosowanie ich na konkretnych przykładach od różnego rodzaju pentatonik poprzez skale modalne, rozwijanie umiejętności artykulacyjnych i skuteczne wydobycie dobrego dźwięku, ćwiczenia rytmiczne z zastosowaniem ich w konkretnych utworach, analiza i nauka dowolnych utworów i riffów wybranych przez ucznia, praca z metronomem, poznanie różnych stylów muzycznych, jazz, pop, country, blues, rozwijanie umiejętności improwizacyjnych, nauka nut w zakresie podstawowym.