Olga Saganowska

Rękodzieło to moja pasja, mój nałóg.
Od 2007 r dzielę się tą pasją z innymi, prowadząc warsztaty rękodzieła w średzkim Domu Kultury, a od marca 2020 r w CKA w Środzie Śląskiej.

Miałam też przyjemność prowadzić warsztaty asamblażu, bibułkarstwa, kolażu i makramy w Muzeum Regionalnym w Środzie Śl. gdzie pracuję.

Współpracowałam z GOPS w Kostomłotach prowadząc zajęcia z podopiecznymi ośrodka. W swoich pracach wykorzystuję naturalne materiały: sznurki, filc, czesankę, słomę, zasuszone zioła, szklane i drewniane korale. Sięgam również do tradycji, plastyka obrzędowa jest moją inspiracją. Plecionkarstwo, bibułkarstwo, ozdoby ze słomy, batik to dzięki tym technikom powstają wielkanocne pisanki, palmy, pająki, a na Boże Narodzenie podłaźniczki, wieńce, słomiane ozdoby na choinkę.

Rękodzieło pomaga mi w promowaniu życia bez śmieci( z ang. zero waste), makramowe czy szydełkowe siatki zastępują foliowe torby, myjki ze sznurka to altrnatywa dla gąbek. Pomysłów na życie bez śmieci i wykorzystywanie pozornie niepotrzebnych przedmiotów mam wiele i chętnie się nimi podzielę z Wami. Do zobaczenia na warsztatach w CKA w Środzie Śląskiej.