1 grudnia 2023
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Ludzie-Kwiaty. Wystawa prac Małgorzaty Frącek

24 listopada / 18:00

Wernisaż odbędzie się 24 listopada o godzinie 18.00, wstęp wolny.
👉 Małgorzata Frącek – absolwentka studium podyplomowego z Malarstwa na Wydziale Rzeźby i Malarstwa w ASP we Wrocławiu, Neurologopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i tworzy w pracowni w Wilkszynie. Jest logopedą, spełnia się, a sztuka zapewnia Jej nieograniczoną wolność i dopełnia pracę, w której komunikacja gra główną rolę.
Twórczość artystki to podróż ku naturze człowieka, niezwykłości roślin i afirmacji życia. Poprzez oleje, akryle, werniksy i tusze zagłębia się w ludzką psychikę, w emocje, myśli i pragnienia swoje i innych oraz w magię abstrakcyjnych roślin. Tworząc barwne i różnorodne kompozycje ukazuje świat przefiltrowany przez pryzmat baśni i odrealnienia. Dzielenie się, odkrywanie, przeżywanie, eksperymentowanie i inspirowanie do dialogu to istotne cele Jej sztuki. Małgorzata Frącek wierzy w wyjątkową siłę wizualnego przekazu, który skłania do refleksji, oczyszcza, rozwija, tworzy nowe i zmienia.

Wystawiała swoje prace w wielu miejscach w Polsce, miedzy innymi na wystawach indywidualnych we Wrocławiu „Fenomen miłości”, Centrum Kultury Zamek, 2022, „Kwiaty nocy”, Biblioteka Publiczna Grafit, 2019 i wystawach zbiorowych w Poznaniu „Kobiety”, Vinci Art Gallery, 2021 i Pragalerii, wystawa przedaukcyjna w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, 2019.

Details

Date:
24 listopada
Time:
18:00