19 lipca 2024

Przy CeKA stanęło serce wsparcia

Przy wejściu do Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej umieszczono metalowy, czerwony pojemnik w kształcie serca. Mieszkańcy mogą do niego wrzucać plastikowe nakrętki.

Tego typu instalacje pojawiły się już w wielu miejscowościach w Polsce. Wspólnie z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 w Środzie Śląskiej podjęliśmy działania, aby metalowe serce na nakrętki stanęło i u nas. Mariusz Kargol w ekspresowym tempie zorganizował zespół, który stworzył konstrukcję (tu wielkie podziękowania dla Tomasza Szulborskiego i Jarosława Andrasza), my natomiast zajmiemy się teraz organizowaniem zbiórek. 

Do pojemnika można wrzucać dowolne plastikowe nakrętki. Będą one przekazywane na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, którzy na co dzień borykają się z przeciwnościami losu i zmagają z różnymi, często bardzo ciężkimi chorobami. 

Mamy nadzieję, że inicjatywa będzie wspierana przez wszystkich mieszkańców. Wiemy już także, że podobne serca staną niebawem w innych miejscowościach ziemi średzkiej, co bardzo cieszy.

Zachęcamy również osoby zainteresowane “nakrętkową” pomocą na rzecz swojego dziecka do składania wniosków o wsparcie do Centrum Kultury Alternatywnej.

Anna Klimczuk-Malczewska, Mariusz Kargol, Sebastian Burdzy