18 maja 2024

Z jazzem przez Polskę. Zaproszenie na wyjątkowy koncert gitarowy

5 sierpnia w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej wystąpi duet znakomitych polskich gitarzystów jazzowych – Marek Napiórkowski i Artur Lesicki – z projektem Celuloid, inspirowanym najpiękniejszymi melodiami polskiej muzyki filmowej. Zestaw ponadczasowych kompozycji polskich mistrzów tego gatunku uzupełniają autorskie utwory obu gitarzystów.

Koncert organizowany jest w ramach cyklu Z jazzem przez Polskę prowadzonego przez Polski Impresariat Muzyczny. Wstęp jest bezpłatny, aczkolwiek – z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc – obowiązują zaproszenia. Można je odebrać w biurze Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej (ul. Przyszkolna 3 w Środzie Śląskiej). Więcej informacji: tel. 71 307 00 03 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 16.

Cykle koncertów Z klasyką przez Polskę oraz Z jazzem przez Polskę są finansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowane przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Ich celem jest dotarcie do mniejszych ośrodków – miast, miasteczek i gmin z programami muzyki klasycznej i jazzowej w wykonaniu uznanych wirtuozów polskiej sceny muzycznej, jak i uzdolnionych debiutantów, laureatów krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych. Projekt powstał w swojej klasycznej odsłonie dzięki wsparciu wicepremiera prof. Piotra Glińskiego w 2019 roku. Do tej pory w trakcie dwóch sezonów odbyło się 96 koncertów w 11 województwach na terenie całego kraju.