19 lipca 2024

Ponad 100 zabytkowych aut zaprezentowało się przy PCeKA

28 maja już po raz piąty odbył się charytatywny rajd i zlot Ratujmy Klasyki. Drugi raz jego uczestnicy gościli w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej.

Piękne, liczące ponad 25 lat samochody wzbudzają duże zainteresowanie. Pierwszy raz mieszkańcy Środy Śląskiej i okolic mogli podziwiać je w tamtym roku. W tym roku jeden z punktów kontrolnych ponownie umiejscowiono w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej.

Wizyta w punkcie kontrolnym i otrzymanie potwierdzającej obecność pieczątki wiąże się z wykonaniem określonego zadania. W Centrum na uczestników rajdu czekało wyzwanie plastyczne – namalowanie swojego pojazdu. – Zadanie to wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Samochody malowały całe ekipy, bardzo często z ogromnym przejęciem. Najciekawsze efekty tej twórczości zostaną zaprezentowane w specjalnej galerii. Cieszymy, się też z dużej liczby osób, które przyszły oglądać te piękne pojazdy. Choć pogoda nie rozpieszczała, to na pewno nikt nie żałował tak spędzonego popołudnia – podsumowują wydarzenie pracownicy PCeKA.

Trasa tegorocznego rajdu wyniosła około 100 km i wiodła: Kąty Wrocławskie – Tyniec – Sobótka – Kostomłoty – Środa Śląska – Kąty Wrocławskie. Wydarzenie jak zwykle miało charytatywny charakter i zebrane podczas licytacji oraz zlotu pieniądze trafią do potrzebujących.

Organizatorami wydarzenia są: Biuro Ubezpieczeń, Skup Aut, Rejestracja Aut, Laweta oraz Fundacja Tudziałamy.

(Powiat Średzki – RFP)