18 maja 2024

Ciekawe atrakcje, udane koncerty i mnóstwo uczestników. Pierwszy TeenFest za nami

Młodym ludziom dedykowany był Festiwal Młodzieży, który odbył się 10 czerwca przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. Premierową edycję należy uznać za bardzo udaną.

TeenFest to nowa inicjatywa w Powiecie Średzkim. – Chcieliśmy zrobić krok w stronę młodych ludzi, dla których pandemia była szczególnie trudnym czasem. Ponadto zauważyliśmy jak mało wydarzeń jest organizowanych właśnie dla nich. Do pomysłu Festiwalu udało nam się przekonać kilkanaście firm oraz instytucji i razem zrobiliśmy coś naprawdę wyjątkowego. Foodtrucki, strefa rekreacji, symulatory, strefa VR, strongman Kowalczyk, świetny DJ Aico i dwa koncerty, w tym wybrany przez młodzież Qry – mówi Sebastian Burdzy, wicestarosta powiatu.
Przygotowane dla młodzieży atrakcje podzielono na tematyczne strefy. W strefie gastronomicznej znalazło się pięć foodtrucków, które serwowały m.in. hamburgery, frytki, tosty, watę cukrową i granity. Na kuchnię meksykańską postawiła w tym dniu Sztuka Restaurant. Strefa rekreacji z grami, symulatorami i wirtualną rzeczywistością mieściła się na nowym boisku wielofunkcyjnym i w jego sąsiedztwie. Na terenie zielonym stanęły punkty informacyjno-promocyjne policji, sanepidu, pogotowia ratunkowego oraz Banku Spółdzielczego. Strefa chill to plaża z leżakami, wygodne siedziska z palet i paleniska.

O 17.00 zawody w podnoszeniu ciężarów poprowadził strongman Tyberiusz Kowalczyk. Koncerty dla młodzieży rozpoczęły się o godz. 19.30. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Minęło Band, który zagrał znane i lubiane covery. Razem z muzykami wystąpiła Natalia Potrzeba. Po zespole scenę przejął DJ Aico. Dobrze dobrana muzyka i efekty specjalne spełniły swoja rolę, dzięki czemu gwiazda wieczoru – Qry, miał już przed sobą rozgrzaną publiczność. Młody raper złapał z fanami dobry kontakt, a koncert potrwał blisko godzinę.

Bardzo chcieliśmy, aby był to udany wieczór i chyba osiągnęliśmy ten cel. Dziękuję wszystkim, którzy dotarli w piątek do naszego Centrum. Już teraz mogą czuć się zaproszeni na kolejną edycję. Dziękuję sponsorom, partnerom i swoim jednostkom za ogromne zaangażowanie i starania, aby TeenFest był niezapomnianym wydarzeniem – dodaje wicestarosta Burdzy.

ORGANIZATOR:
Powiat Średzki

PARTNERZY WYDARZENIA:
Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej
Muzeum Regionalne
Powiatowy Zespół Szkół nr 1
Powiatowy Zespół Szkół nr 2
Młodzieżowa Rada Powiatu Średzkiego
Powiatowa Komenda Policji w Środzie Śląskiej
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
OSP Lutynia

SPONSORZY:
Kampol Logistyka
Rotom Polska
Eldisy Polska
InvestPolska-SM
Empol Fabryka Okien
Bank Spółdzielczy
Schurholz Polska
Handlowiec Środa Śląska
Powiat Średzki – RFP