19 lipca 2024

Gość ze Środy Wielkopolskiej w Środzie Śląskiej

Wizyta rowerzysty ze Środy Wielkopolskiej

26 września Środę Śląską odwiedził pan Sławomir Bednarek, który w celach charytatywnych postanowił pokonać blisko 800-kilometrową trasę na rowerze.

To już kolejna wyprawa pana Sławomira po Polsce. Tym razem ma ona charakter stricte charytatywny – promuje zrzutkę na rehabilitację 7-letniej Edytki, która w maju tego roku uległa poważnemu wypadkowi samochodowemu. Koszty zabiegów (około 150 tys. złotych) przewyższają możliwości finansowe rodziny, a jednocześnie są jedyna szansą na powrót dziewczynki do normalnego życia.

Pan Sławomir wyruszył ze Środy Wielkopolskiej w sobotę 24 września. W niedzielę dotarł do Miękini. W poniedziałek odwiedził Środę Śląską, a do naszego miasta pilotował go Waldemar Baranowski, przedstawiciel Stowarzyszenia Klub Turystyki Wszelakiej, działającego przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej.

Spotkanie w Centrum przebiegło w super atmosferze. Zainspirowało mnie też do organizacji w przyszłym roku rajdu rowerowego „W środę ze Środy do Środy”. Panu Sławomirowi życzymy lepszej pogody na dalszą drogę, dzisiejsza nie była dla nas łaskawa, i bezpiecznego dotarcia do celu – podsumował niecodzienną akcję pan Waldemar. Kolejne miasta na trasie rowerzysty to m.in. Opole, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Włocławek oraz Licheń.

Co istotne pan Sławomir pokonuje trasę na oryginalnym rowerze Wigry 2, który nie posiada przerzutek, a kółka liczą tylko 20 cali. Niezbędne rzeczy typu odzież, części zamienne i żywność wiezie w przyczepce. Jej waga to blisko 40 kilogramów. W takich okolicznościach średnia prędkości rowerzysty to około 11 km na godzinę. 800-kilometrowy odcinek planuje pokonać w dwa tygodnie. Trzymamy kciuki za rowerzystę i powodzenie zbiórki!

Więcej o zbiórce TUTAJ.

autor: Powiat Średzki – RFP