18 maja 2024

“Więzienne Tango” w wykonaniu Średzkiej Sceny Musicalowej zachwyciło publiczność

Premierowy występ odbył się 16 września w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej w Środzie Śląskiej. W sumie widzowie mogli obejrzeć występ utalentowanych średzian siedmiokrotnie – sześciokrotnie w CeKA i raz w Ząbkowickim Centrum Kultury.

“Więzienne Tango” to trzeci musical przygotowany przez Średzką Scenę Musicalową pod skrzydłami Powiatowego Centrum Kultury Alternatywnej. Pierwszym spektaklem muzycznym wystawionym w 2021 roku było “Na strunach szyn” inspirowane “Metrem” Teatru Buffo. Rok później premierę miało „Muzeum Osobliwości Barnuma”, opowieść o amerykańskim założycielu cyrku. Oba spektakle cieszyły się ogromną popularnością, a bilety na nie wyprzedawały się błyskawicznie.

W tym roku publiczność została przeniesiona do lat 20. ubiegłego wieku – do czasów prohibicji, nocnych, zadymionych klubów oraz więzienia, gdzie przetrzymywane są morderczynie z Chicago. Autorem scenariusza był Piotr Sapieja, który główne role powierzył Oliwii Bachowskiej oraz Martynie Maniak. Przygotowaniem wokalnym aktorów zajęła się Małgorzata Pauka, natomiast Natalia Pasek opracowała choreografię. Za kostiumy, scenografię, dźwięk i oświetlenie odpowiadało Centrum.

Zdolni artyści, wspaniali opiekunowie oraz zaangażowanie i życzliwość pracowników CeKa sprawiły, że każdy występ był niezwykłą dawką energii i kończył się gromkimi, w pełni zasłużonymi, brawami. Musical zebrał także wiele ciepłych słów w internecie.

Ostatnie przedstawienie odbyło się 24 października przy maksymalnie wypełnionej sali. Tym razem do mnóstwa emocji dołączyło również wzruszenie. – Chcę podziękować każdemu z Was z osobna. Za Waszą pasję, Waszą wytrwałość, Waszą pracę. Za to, jak pięknymi i zdolnymi jesteście ludźmi. Jesteście moją teatralną rodziną. Nie chcę się z Wami rozstawać nigdy. Dziś jest koniec, ale tak naprawdę początek nowej przygody. Za trzy tygodnie zaczynamy próby do kolejnego sezonu. Będziemy tworzyć horror, wejdziemy w świat wampirów. I już teraz zapraszamy Was na ten kolejny musical – mówił po wtorkowym spektaklu Piotr Sapieja.

ŚREDZKA SCENA MUSICALOWA:
Wokalistki:
Oliwia Bachowska, Martyna Maniak, Marta Kunecka-Schafe, Katarzyna Ćwiąkalska, Mykola Lykhobaba, Eliza Łabędzka, Julia Chichłowska, Justyna Czarniecka, Julia Jaros, Marta Michalec, Adrianna Kunecka, Kornelia Wójcik, Magdalena Kunecka
Tancerki:
Oliwia Szczecińska, Anna Czyżewska, Aleksandra Bednarczyk, Michalina Balińska, Gordiana Witkowska, Marlena Chichłowska, Hanna Gawlińska, Lidia Zaremba

Dziękujemy za wspaniałe chwile i niezapomniane wieczory. Jesteście wielcy!

Powiat Średzki – RFP