19 lipca 2024

Wernisaż Lidii Misiuny – Wolność w Twórczości

W piątkowe popołudnie w sali widowieskowej PCKA odbyła się wyjątkowa wystawa „Wolność w twórczości” ze zbiorów Lidii Misiuny.🟡 Na wernisaż przybyło mnóstwo gości, wśród nich wielbicieli sztuki, kultury, sympatyków twórczości p. Lidii oraz bliskich i przyjaciół.

Spotkanie z Lidią Misiuną rozpoczął starosta średzki Sebastian Burdzy, który przestawił zebranym gościom autorkę i ideę wystawy a całe wydarzenie poprowadziła Małgorzata Bogucka.

Lidia to średzka malarka, fotograficzka, z dużym dorobkiem artystycznym. Jest autorką wielu wystaw, na przestrzeni lat jej obrazy i zdjęcia zagościły m.in. w średzkim Muzeum Regionalnym, we wrocławskich galeriach sztuki, w Strzegomskim Centrum Kultury, Galerii Ludwikowach oraz Galerii Zakamarek w Gliwice.

O sobie jako artystce mówi, że jest jak rzeka, wokół której pojawiają się nowi ludzie, wraz z nimi nowe relacje; rzeka, która się nie zatrzymuje, tylko podąża przed siebie zarówno w sferze artystycznej jak i osobistej.

Podczas spotkania odbyło się losowanie obrazów podarowanych przez autorkę. Zbiórka pochodząca ze sprzedaży losów przeznaczona została na działalność charytatywną Stowarzyszenie Włączeni.

Oprawę muzyczną zapewnili artyści z zespołu Minęło Band.

Mecenasem wystawy malarskiej jest Bank Spółdzielczy w Środzie Śląskiej.

Obrazy Lidii Misiuny są niezwykłą i niezwykłą opowieścią autorki o czasie, trwaniu i przemijaniu, a także o tym, jak ważne są kolory w naszym życiu, dlatego serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentowanej w Kawiarenka Ceka – Środa Śląska