19 lipca 2024

Przed nami premiera musicalu „Muzeum osobliwości Barnuma”

Plakat promujący musical

Na 24 września zaplanowano premierę spektaklu „Muzeum osobliwości Barnuma”. To drugie dzieło Średzkiej Sceny Musicalowej, działającej przy Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej.

Wystawiony w zeszłym roku musical „Na strunach szyn” zebrał mnóstwo pozytywnych opinii. Wszystkie przedstawienia odbyły się przy komplecie widzów. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec kolejnego spektaklu są wysokie. Na co może liczyć średzka publiczność?

Nowy spektakl Średzkiej Sceny Musicalowej to autorski scenariusz oraz teksty piosenek nawiązujące do prawdziwej historii Phineasa Barnuma – legendarnego założyciela cyrku, uważanego za prekursora nowoczesnego przemysłu rozrywkowego. W tej roli Marcel Potrzeba. Postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę i jestem przekonany, że podołaliśmy. Widzowie mogą spodziewać się porządnej dawki humoru, iście cyrkowego sznytu, zaskakujących aranżacji i przede wszystkim wspaniałej, muzycznej uczty. Zebraliśmy przezdolną grupę aktorów, tancerek i wokalistów, którzy na scenie dają z siebie wszystko. Jestem przekonany, że czegoś takiego Środa Śląska długo nie zapomni. Za reżyserię, scenariusz i teksty piosenek odpowiadam ja, za przygotowanie wokalne i aranżację Elena Miś, a za choreografię Piotr Małecki – mówi Piotr Sapieja, reżyser spektaklu.

Przygotowanie spektaklu to ogromne przedsięwzięcie. – Jeśli chodzi o musical, poprzeczka została podniesiona wysoko. Tym razem nasza scena zmieni się we wnętrze cyrku. Dzięki firmie Zonti i reprezentującej ją Anicie Kamienieckiej w najbliższym czasie montować będziemy zakupione oświetlenie. Wielkie podziękowania kierujemy także do Banku Spółdzielczego w Środzie Śląskiej z prezes Małgorzatą Hryńczak na czele, za pomoc w zakupie części akcesoriów, które wykorzystamy na scenie – podkreślają pracownicy Centrum. Scenografia, kostiumy, oświetlenie i nagłośnienie prób oraz zaplanowanych spektakli znalazło się w ich gestii.

Premiera musicalu odbędzie się w sobotę 24 września. Oprócz niej zaplanowano jeszcze cztery spektakle – 25 i 27 września oraz 1 i 2 października. Bilety w cenie 40 zł normalny i 30 zł ulgowy, można nabyć w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej przy ul. Przyszkolnej 3. Będą również sprzedawane na stoisku Centrum podczas najbliższych imprez – 3 września w Muzeum Regionalnym w Środzie Śląskiej oraz 11 września na dożynkach wojewódzkich w Udaninie. Bilety cieszą się dużym zainteresowaniem, a pierwszy spektakl już został wyprzedany.

ŚREDZKA SCENA MUSICALOWA:
Wokal: Marcel Potrzeba, Marta Michalec, Szymon Majkrzak, Justyna Czarniecka, Martyna Ostropolska, Paulina Szmit, Olwia Bachowska, Martyna Maniak, Julia Chichłowska, Eliza Łabędzka, Katarzyna Ćwiąkalska, Julia Jaros, Weronika Kasprzyk, Mykola Lykhobaba, Kornela Wójcik, Marta Kunecka, Zofia Ziółkowska
Taniec: Aleksandra Potrzeba, Anna Czyżewska, Lidia Zaremba, Michalina Balińska, Oliwia Szczecińska, Aleksandra Bednarczyk

Reżyseria: Piotr Sapieja
Wokal: Elena Miś
Choreografia: Piotr Małecki

Powiat Średzki – RFP